Monday , July 13 2020
Lajmi i fundit

Qani Osmani: HIPOKRITET POLITIK

Qani OsmaniHipokrizia eshte ves i njeriut te keq qe hiqet sikur eshte i mire i dashur e i virtytshem po me qellim qe t’i genjej te tjeret. Personat qe kane fjale te mira, qe mundohen disi te duken te sjellshem, qe ne pergjithsi duken si te tille, qe nuk i pergjigjen asnjeher te vertetes dhe realiterit, por qe per synim te vetem e kane t’i mashtrojne te tjeret, nuk mund te kene emer tjeter pervec “HIPOKRIT”.

Pra, personat e tille me te drejte i definojme “DYFTYRESHA”. Keto tipare jane edhe pjese e shume politikaneve shqiptar (respekt per perjashtimet pozitive) te sotem , te cilet per arsye vetijake, ndryshe flasin e premtojne e ndryshe mendojne, dhe veprojne krejte ndryshe me ate cka flasin dhe mendojne, gjithmone kur eshte ne pyetje pushteti dhe pasuria.

Ky tip i politikaneve ne rrugetimin e pandershem te luftes per pushtet shpreh patriotizmin e rejshem dhe gjithcka te mundshme ne perpjekjen e kapjes se pushtetit te enderuar, ta zbatoj dhe ta konkretizoje kete orvatje dyftyreshe per interesa personale dhe ambicjen karreriste te pangopura.

Komento

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top