Friday , July 19 2019
Lajmi i fundit

Qendra e Kulturës: MIRËNJOHJE PËR SHKRIMTARIN HAJRO ULQINAKUN

Hajro UlqinakuNë Bibliotekën e qytetit mbrëmë u mbajt mbrëmja kushtuar 80-vjetorit të lindjes së shkrimtarit të njohur Hajro Ulqinakut.

Për jetën, arsimin dhe punën e këtij shkrimtari të frytshëm, të njohur për krijimtarinë për fëmijë, por edhe për shumë libra kushtuar Ulqinit, Ulqinakëve dhe detarisë, folën Gani Karamanaga, Ali Llunji, Haxhi Shabani dhe Nail Draga.

Me këtë rast drejtori i Qendrës së Kulturës Musa Hoxha ia dha, në emër të këtij institucioni, mirënjohjen shkrimtarit Ulqinaku.

Komento

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top