Thursday , January 21 2021
Lajmi i fundit

Qendra për kulturë: FESTIVALET KALOJNË DHE VIJNË, PRITET DREJTORI

Qendra per kulture, Centar za kulturuMbasi që Koalicioni „Bashkë për të ardhmen e Ulqinit“ solli vendimin që Met Gjoni të jetë nënkryetar i Komunës së Ulqinit, mbeti vetëm të caktojnë se kush do të jetë drejtori i ri i Qendrës për kulturë.

Nga ky koalicion politik jozyrtarisht mësojmë se javën e ardhshme më në fund do të jetë i njohur emri i drejtorit të ardhshëm të këtij institucion.

Drejtori i ri do të ketë shumë punë, para së gjithash në përpilimin e programit për festivalin „Skena verore“.

Rikujtojmë që nuk u mbajt Festivali ndërkombëtarë i këngës për fëmijë, i cili këtë vit duhet të përjetonte edicionin e 11.

Komento

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top