Saturday , January 18 2020
Lajmi i fundit

Qendra për Kulturë: FILLOI PUNËN TEATRI I FËMIJËVE

Teatri i fëmijëveTë dielën në hapësirat e rinovuara të Qendrës për Kulturë në Ulqin filloi punën Teatri i Fëmijëve.

Siç deklaruan drejtori i këtij institucioni Musa Hoxhiq dhe drejtori i Teatrit “Teuta” Munib Abazi me kategoritë më të reja do të punojë regjisorja Edina Mustafiq dhe aktori Bashkim Alaj.

U paralajmërua se gjithsej 30 anëtarë në gjuhën shqipe dhe malazeze do të trajnohen tre herë në javë.

Komento

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top