Tuesday , June 22 2021
Lajmi i fundit

Qendra për kulturë: NESËR HAPJA E “PANAIRIT TË LIBRIT”

Panairi i libritNë Ulqin nesër mbrëma do të hapet Panairi i 17 ndërkombëtar i librit, njoftohet nga Biblioteka e qytetit.

Siç thuhet, ky manifestim tradicional mbahet këtë vit prej me 10 deri me 14 gusht.

Hapja solemne e panairit është paraparë për të enjten, në ora 20, në Ranë, kur të pranishmëve do të ju drejtohet ministri malazez i kulturës Janko Lumoviq dhe akademiku Mehmet Kraja.

Komento

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top