Wednesday , December 11 2019
Lajmi i fundit

Qendra për kulturë: TË HËNËN FILLON “MUAJI I FILMIT EUROPIAN”

IMG-f0f6845a9a96d369ee9774f0852c09c9-VNP Qendra për kulturë – Ulqin ju fton të hënën me datë 01.10.2018 në ora 18:00,  të merrni pjesë ne hapjen e “Muajit të Filmit Europian”.

Këtë natë do të keni mundësinë te shikoni projektimin e dy filmëve:

  1. Në ora 18:00 – “Ljepota Poroka- The Beauty of Vice” Mali i Zi, Regjia: Živko Nikolić
  1. Në ora 20:00 – “Dječak na Mostu – Boy on the Bridge” Qipro, Regjia: Petros Charalambous

Hyrja: Falas

Filmat mundësohen nga Delegacioni i BE-së, Ambasadave të vendeve anëtare të BE-së në Malë të Zi, Qendrës Informuese të BE-së si dhe Kinotekës së Malit të Zi.

Komento

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top