Wednesday , February 26 2020
Lajmi i fundit

“QËNDRESA” E PRESHEVËS BOTON POEZI  TË IBRAHIM BERJASHIT

Ibrahim BerjashiDoli nga shtypi numri më i ri i revistës letrare “Qëndresa”, që është revistë e vetme e këtij tipi  në tërë territorin e Luginës së Preshevës.

Brendia e revistës shoqërohet me poezi, prozë, aforizma, studime e kritika dhe letërsi botërore. Revista është gjithpërfshirëse, në të cilën janë prezantuar shkrimtarë nga të gjitha trevat shqiptare. Në mesin e këtyre është edhe poeti dhe shkrimtari nga  Kraja, i cili banon në Ulqin, Ibrahim Berjashi.

Revistën, shprehet shkrimtari Bilal Maliqi, kryeredaktor i “Qendresës”, e  mbështet financiarisht dashamiri i kulturës e i artit dhe atdhetari i njohur, z. Qenan Haxhi Vlora.

Komento

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top