Wednesday , September 30 2020
Lajmi i fundit

Qeveria e Malit të Zi: E MËRKURA – DITË ZIE

Qeveria e Malit të Zi ka deklaruar që e mërkura, me 26 qershor, do të jetë Ditë zie në vend.

Siç thuhet, ky vendim është marrë për arsye të vdekjes së 18 qytetarëve Rumun në aksidentin e komunikacionit që ndodhi në kanjonin Pllatije si dhe vdekjes tragjike të katër djemve të ri të cilët të hënën gjetën vdekjen në Dobre Vode.

Komento

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top