Thursday , May 28 2020
Lajmi i fundit

Qeveria: NË ADMINISTRATËN SHTETËRORE VETËM 1,3 PËR QIND SHQIPTARË

Vlada, QeveriaTë dhënat nga raporti i përfaqësimit të pakicave në administratë shtetërore, të cilin e punoi Qeveria e Malit të Zi, tregojnë se Shqiptarë në ato organe dhe institucione ka vetëm 1,3 për qind.

Kjo është gati katër herë më pak seç ato janë në numrin e përgjithshëm të banorëve dhe për gjysmë më pak seç ishin të punësuar në organet shtetërore para katër viteve.

Siç shkruan “Vijesti”, Shqiptarë momentalisht nuk ka në ministritë e kulturës, shkencës, komunikacionit dhe shëndetësisë.

Rreth 1,6 për qind e përfaqësuesve të këtij popull janë në kategorinë e, të ashtuquajturit, kuadrit ekspert.

2 comments

  1. Mas jan edhe keto 1,6 ekspertet e famshem te FORCES, ha, ha, ha…

  2. Nodshta, por se besoj. Se ato jan me boshnjaket ne qeveri. Cfare marre per ne shqiptaret! Ky eshte rezultati i politikes se tyre. Vjell me tu çu, them ne ne Ulqin.

Komento

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top