Thursday , July 16 2020
Lajmi i fundit

Qeveria: NË PRANVERË DO TË DIMË A KA NAFTË NË ULQIN

Nafta 2Në pranverë përfundimisht do të dihet a ka naftë në nëndetin e Malit të Zi, njoftohet nga Drejtoria për Hidrokarbure.

Siç theksohet, para fillimit të sezonit veror do të fillojnë kërkimet testuese dhe ato do të zgjasin tre ose katër muaj.

Pusi i parë testues do të jetë jashtë ujërave territoriale të Malit të Zi, 22 kilometër nga bregu.

Komento

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top