Sunday , January 17 2021
Lajmi i fundit

Qeveria: PREJ NESER KARBURANTI MË I LIRË

Gorivo_0Prej të martën, më 16 dhjetor, çmimi i të gjithë llojeve të karburantit do të jenë më të ulëta, njoftojnë nga Ministria e ekonomisë.

Në 15 ditët e ardhshme, litri i eurosuperit 98 do të jetë më I lire për shtatë vent dhe do të kushtojë 1,18 euro në vend të 1,25 euro.

Shtatë cent do të lirohet dhe litri i eurosuperit 95 dhe do të kushtojë 1,15 euro, në vend të 1,22.

Litri i eurodizelit do të kushtojë gjashtë cent më pak, 1,08.

Komento

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top