Saturday , November 28 2020
Lajmi i fundit

Qeveria: PRODHIMI I NAFTËS NË ULQIN MUND TË FILLOJË NË 2018

Vlada, QeveriaProdhimi i naftës dhe gazit në nëndetin e Malit të Zi mund të fillojë për tre deri në katër vite, njoftohet nga Qeveria malazeze.

Në tenderin për hulumtim i cili deri atëherë do të kryhet, kryesisht në zonën rreth Ulqinit, janë lajmëruar tre konsorciume.

Nga Qeveria thonë se në prill do t’i dorëzojë për miratim Kuvendit të Malit të Zi vendimin për dhënien e koncesionit.

2 comments

  1. per ulqin nuk esht kjo gje , le te shkoj te kerkojn me mir kejt herceg-novi apo tivati atje esht vendi me i pershtatshem per derivatet e malit te zi,
    ne , qytetar te ulqinit nuk do e lejojm nje gje qe e con ne dem qytetin ton te bukur, andaj le ti dalim zot vendit ton ti themi “stop“ ndotesis , `pro“ pastertis, ulqini ka nevoj vetem qe ti ndertohet kryporja edhe hotele te kategorive me te larta, sepse esht qytet qe i ka dhen Perendija gjera te cmuara andaj te jemi te kujdesshem me qytetin ton.

  2. Ca pa thu mar burr, a ta merr menja se na veten kush ne cka e si me ba. Per ne venosin ata si jan n komun, ata si i kena zgedh vet edhe si tan punt e interesat e veta i vujn para qytetarit edhe qytetit. Edhe, sa vet ta merr menja kishe mujt me mledh me i dal para bagerave e makinave t punes si me ja nal qillimin e qeveris. I pari si t dal kena mi than se sisht normal
    Na ka nap Zoti tan pos menes, zemres edhe koq…

Komento

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top