Saturday , December 15 2018
Lajmi i fundit

„Rasti Nika“: PROKURORI SË SHPEJTI SJELL VENDIMIN

Gjykata, Gjyqi, SudZyrtari i Komunës së Ulqinit Muhamed Nika, i cili të martën theu panon e improvizuar reklamuese të URA-së, u morr në pyetje në Prokurorinë themelore shtetërore, njoftoi Televizioni i Malit të Zi.

Siç thuhet, tek prokurori ishin edhe dëshmitarët, por edhe pjesëmarrësit tjerë të ngjarjes, ndërsa prokurori Vlladimir Savoviq kërkoi që ti dorëzohen të gjithë kamerat nga dhe para Komunës.

“Për momentin ne presim që ta kualifikojmë edhe fizikisht këtë video material, do të thotë që prova të sillet në Prokurori. Pas kësaj do të dërgojmë thirrjet përfaqësuesve të URA-së, pres që kjo seancë dëgjimore të përfundoi në fund të kësaj jave, jo më vonë se në fillim të javës tjetër, kur do të sillet vendimi për këtë lëndë”, deklaroi Savoviq.

Komento

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top