Wednesday , April 14 2021
Lajmi i fundit

Rekord i ri negativ: NË ULQIN 64 RASTE TË REJA ME KOVID!

Shtepia e shendetit, Dom zdravljaLaboratorët e Institutit për Shëndetin Publik të Malit të Zi, laboratorët tjera publike dhe private të cilët merren me diagnostikimin e infektimit me koronavirusin e ri të shtunën diagnostikuan 64 raste të reja në Ulqin.

Kjo do të thotë se numri i përgjithshëm i personave pozitiv me Kovid 19 në territorin e kësaj komune u rrit në 489.

Ulqini për nga numri i të infektuarve për kokë banori është në vendin e parë në nivel shteti.

Komento

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top