Friday , June 5 2020
Lajmi i fundit

Rëra e Ulqinit: ILAÇ PËR ORGANIZMIN E NJERIUT

Plazhi i madh, Velika plaza, Rana, DetiRëra e Ulqinit përmban rreth 30 minerale shumë aktive biologjike dhe prandaj ka efekt të dobishëm.

Kjo rërë është plotë me energji të detit dhe të diellit e cila ndikon shumë në organizimin e njeriut, e përveç kësaj është edhe pak radioaktive.

Prandaj, siç rekomandojnë mjekët, është e dobishme rrihet shtrirë në këtë rërë, në veçanti për ato që kanë probleme me astmën, bronkitin, reumën dhe nervin shiatik, si dhe për gjendjet pas lëndimeve.

3 comments

  1. Isht e shnosht para se vijn bacat, ata e bajn balt fare me 30+ lloj nyllcinash

  2. Larg-Nga-Ulqini

    Nder keto 30 minerale a eshte ndonji qe nuk eshte e dobishme per trupin e njeriut?

Komento

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top