Friday , May 29 2020
Lajmi i fundit

Resulbegoviq: RRITJA E MIRËBESIMIT NË PARTITË QYTETARE

Selim-Resulbegoviq-SDPKryetari i Këshillit komunal të Partisë socialdemokrate në Ulqin Selim Resulbegoviq ka deklaruar që strehimi i fundit i humbësit, deri dje partisë më të madhe shqiptare në pushtet, është kapja për shkumë të detit dhe loja me ndjenjat nacionale të qytetarëve të Ulqinit, dhe më gjerë, gjë që është shumë e dëmshme, duke u nisur nga fakti i tolerancës dhe bashkëjetesës e cila gjithmonë e ka karakterizuar këtë vend.

“Zgjedhjet e fundit kanë treguar rritje të madhe të besimit në partitë qytetare ku janë shumica e votuesve nga korpusi nacional shqiptarë”, tha ai dhe shtoi: “Partitë shqiptare janë tashmë një çerek shekulli në pushtet në Ulqin dhe nuk mund të lavdërohen me rezultatet e mira, kështu që nuk duhet të çuditemi që votuesit nga korpusi nacional shqiptar besimin e vet gjithnjë e më shumë ja japin opsioneve qytetare”.

Sipas fjalëve të tija, e ardhmja e Ulqinit është në diversitet, gjegjësisht në simbiozën e partive nacionale pa dëm në marrëdhënie me të tjerat, në koalicion me partitë e orientuara qytetare, e jam i sigurt që koha do ta tregoj këtë gjë.

18 comments

 1. Ec mar Buroviq,na len rahat ma,a nuk ke ,,marr,, ball qysh me SIZ e deri me sat,largoju tesh ma,ti nuk ke te drejt me fol per shqipetar,se ti ke kallxu vetin.Pencionohu.

  • Ju ka diftu mir juve buroviqi njerzve pa rod! ja ka cit ftyren e vertet…..:))) tesh plasni prej marazit, historia e nji familje 500 vjecare nuk perjeton me njerz pa nder si tynve ,sa u bajn dikushi menjiher rajven se sdijn me qen njerz normal kur kajn pushtetit, e kush nuk ndryshon

 2. bravo ulqina… …. ja ka kallzu mir Begu ., o ka xhvesh , fare….. ja la cil sunin ulwinakve …… zatni lehesh e nuk bahesh …

 3. Nje njeri i cili nuk e pranon prejardhjen e vet quhet i PA ….Ky as nuk ka le beg,as nuk ka me vdek si beg,sic ka deklaru kusheriri i tij [Kapllani] ata jan nga hercegovina,dihet mir kush jan Beglert e Ulqinit,por sipas drejtshkrimit te juaj shifet se as ju nuk jeni shqiptar te vertet.Gjynah.

  • Qakulan prallave

   Kush e mashef se ka preardhje prej hercegovine , ti je ty fol si naper kafaane , a ki pas rast me vet selimin da nji her prej ku e ka preardhjen familja ti, ka me tfol prej ku kajn qen edhe para hercegovine edhe para turqve vetem un atynve detaljeve si kujtohem , sa i perket kaplanit , esht gjyna me permen nji njeri te smut, sa di ka dal libra ku difton me dokumentacion te vieter tan historia tynve, edhe pa shaf i kuji je shka veti cung pse e kajn mbiemrin cung, me sa di on kajn qen ne gjak me familje tjera e per mi ik sherrit kajn ardh ulqin e kajn nru mbiemrin dikur ….

 4. Me pas qen 100% shqiptare kishte dit me fol e mshkru pak me mir shqip. As Selimi as djali ti nuk dijn mir me shkru shqip.

 5. Lolipop,ata nuk din me shkru shqip se nuk jan shqipetar,ata dijne vetum me ,,marr,, prej shqipetareve,e sa i perket te folurit, ne Ulqin edhe malazezet dijne me fol shqip,por marre per ata shqipetar qe ja japin voten shokut te tij.

 6. A ju si e dini mir shqipen na keni qit ne drit , sa delni jasht ulqinit nuk niheni jeni ma te vegjel se kokrra e grunit , nuk di edhe a keni dal dakejt jash ulqinit se e ndini vetin inferior e nuk keni ven kerkejt , jeni tamam te lemun per kete mile te ulqinit , e nuk keni haber cka isht mir e cka isht keq , pa as nuk muneni me e dit se kurr nuk keni dal ma kerg se bratica me siguri .,…. Kruci isht shum larg per ju . e mir ju ka than Dritani , flitni shqip deri sa keni mrrit ke Kruci ……Tesh 25 vjet n terr jetoni ma keq nuk mund te jetoni dhe prep se prep nuk doni ndryshim per femijt e juj , se per ju kallej fart , ju jeni mesu me jetu , sa me than se jetoni, se nuk dini ma mir

 7. Dritani ka qen pa lind kur kam dal un me shetit jasht shtetit,ju qe e simpatizoni merreni dhe vendoseni foton e tij ne mur te dhomes.Ndersa na qe jemi shqiptar nuk mundemi me ju qit ne drit,se ju keni hyr ne nje erresire qe vetum Zoti i madh mundet me ju shpetu,ndersa femijet e jone jetojn nje jet qe ju dhe ata tuajt mundeni vetum me enderru,boll qe u thojn vetes jemi SHQIPETAR.

 8. Ulqinaku, m difta se ku je se pa t diftej se si jetojn fmit e jet. Sa per se i thojn vejdit Shyptar, shkruje n leter e vune n mut t odes tane. Me gishta munen mu njef ata si jan jasht e si i rrisin fmit si Ulqinak, si Shyptar. Cfar mut Shyptarit kur flitni me fmi englisht, gjermanisht ose frangjisht. Me qen aq krenar me at cka ke e cka je, u kishe prezantu barem me emen nese ja edhe me mbiemen. Fmit e jet bela kan gja materjale pa shum par fmit e tu munen mi pa n anrra me u rrit si fmit n Ulqin, me daja, axha, teze, t vet, me shok para shpije ose bajramin n xhami. Par, ti si ban mall tana kta se e ke paren m t amel se shpirtin.
  Sa per Dritanin, aj rrin ktu e ban luft per popull, e cka ban ti? Ti flet e na shet men pi “maje t mirave”.
  Per puna teje e njerzve si ti, populli Ulqinit jan ba si jan ba, me hanger njini tjetri. Gjelozija i ka mulu. Kush ka ma shum e kush ma pak. Tan e shofin n “anerr me jetu si fmit e jet”, e me mujt me i than vejdit Shyptar, perpos si mta flasin Shqip
  Me tu lut n fun, as mas hajde e as mas na nis fmit, rrinin jetoni at jetem e juj si na se shofim n anerr.
  Mas tju shofim as ju ishalla se pa tremena n gjum

 9. Cufo mas I shaj tan si jan jasht se ata kan malle ma teper se ti qi je ktu

 10. @cufi mik ne nyc ka ma se 100.000 shqiptar atje isht jeta 😉 njerzit shkojn ma mir se ne ulqin i ndihmojn njeri tjetrit…GJELOZIJA nuk isht vetem ne ul por tan boten

Komento

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top