Wednesday , April 14 2021
Lajmi i fundit

Rikujtim: ULQINAKU LUAJTI KUNDËR MARADONËS

Duraku, Maradona, DurakovicKëto ditë të gjithë dashamirët e sportit janë të pikëlluar për shkak të vdekjes së virtuozit të futbollit, legjendarit Diego Armando Maradona.

Pak njerëz e dinë që një futbollist nga Ulqini, Mehmet Duraku, luajti kundër Argjentinasit legjendar.

Kjo ndodhi në vitin 1993, në ndeshjen në mes Argjentinës dhe Australisë (1:0), fanellën e të cilës e përfaqësoi ky Ulqinak.

“Do ta kujtoj përherë këtë ndeshje dhe atmosferën në Buenos Aires, para 100.000 tifozësh”, tha Duraku, i cili vitin e kaluar u shpall trajneri më i suksesshëm në Malajzi.

Komento

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top