Thursday , July 2 2020
Lajmi i fundit

Rolan Garos: FITUESE SERENA VILLIAMS

Tenistja amerikane Serena Villiams është fitese e Rolan Garos-it, kampionatit botëtorë jozyrtar në fushat me dhe. Ajo të shtunën në Paris, në ndeshjen finale, fitoi kampion nga viti i kaluar, Marija Sharapova, 2:0 (6:4 dhe 6:4) dhe herën e dytë në karrierë, mbas 11 vitesh, fitoj Grend slem-in e Parisit.

Në konkurrencën e tenistëve për trofe të dielën luaj dy Spanjoll, Rafaell Nadall dhe David Ferer.

Komento

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top