Thursday , February 27 2020
Lajmi i fundit

Rolland Garos: NADAL FITUES

Tenisti spanjoll Rafaell Nadal është fitues në “Rolland Garros” të këtij viti. Ai në Paris, në ndeshjen finale, fitoi bashkatdhetarin e tij David Ferer 3:0 (6:3 , 6:2 , 6:3) dhe për të katërtën herë me radhë, të tetën gjithsej, fitoj Graen slem-in e Parisit.

Në konkurrencën e tenisteve trofeun e fitoi amerikania Serena Villijams, e cila në finale të shtunën fitoj rusen Maria Sharapova.

 

Komento

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top