Monday , May 25 2020
Lajmi i fundit

Rrjeti global i grave shqiptare: TAKIM NE ULQIN (VOA)

“Rrjeti global i grave shqiptare” zhvilloi në Ulqin një takim midis grave krijuese nga Shqipëria, Kosova, Maqedonia dhe Mali i Zi. Ky aktivitet ka si qëllim nxitjen e bashkëpunimit mbarëkombëtar dhe rajonal të gruas shqiptare. Takime të tilla janë bërë tradicionale dhe kanë ndikuar dukshëm në fuqizimin e rolit të gruas në shoqërinë shqiptare.

Komento

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top