Wednesday , May 22 2019
Lajmi i fundit

Rryma: PRISHJE NË LINJAT E TENSIONIT

Ulcinj BarNë pjesën më të madhe të Ulqinit energjia elektrike erdhi pak para orës 15, ndërsa në pjesën tjetër rreth orës 16.30.

Nga Elektroshpërndarësi i Malit të Zi (CEP) kanë  lajmëruar që shkaku i ndaljes së rrymës ishte prishja në linjat e transmetimit.

“Për shkak të motit të keq, të përcjella me reshje të forta, erdhi deri tek prishja në linjat e transmetimit Tivar-Virpazar dhe Tivar-Budva, kështu që Ulqini dhe Tivari ishin pa rrymë prej mëngjesit të sotëm në ora tre e 30 minuta”, thanë në CEP.

Komento

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top