Wednesday , June 3 2020
Lajmi i fundit

S.Ganiq “TV Vijesti”: KRYETARI I RI I ULQINIT NGA RADHËT E PDS-SË

Stuhia në skenën politike të Ulqinit nuk po venitet. Siç qëndrojnë gjërat, muajin e ardhshëm ulqinakët do të kenë kryetar të ri, nga radhët e PDS-së. Koalicionit, i cili qeverisi për gati dy vite, e të cilin e përbënin Koalicioni për të ardhmen e Ulqinit me 7 këshilltarë, Forca me 8 dhe URA me 2, i erdhi fundi. Atyre me qejf do ti ndihmojë partia më e fuqishme me 9 këshilltarë në Kuvendin e qytetit – PDS. Prishjen e koalicionit e inicioi Forca, gjë që nga URA e shpjegojnë si amatorizëm politik, sepse në duar kishin 60 për qind të pushtetit.

One comment

  1. A nuk asht DPS tash ma se 25 vjete ne fuqi?

Komento

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top