Friday , April 19 2019
Lajmi i fundit

S.Resulbegoviq: TË GJITHË QËLLIMET STRATEGJIKE I KEMI REALIZUAR ME GJUKANOVIQIN

Selim ResulbegovicAnëtari i Kryesisë së Socialdemokratëve Selim Resulbegoviq ftoi qytetarët që të dielën të përkrahin fuqishëm kandidatin e Partisë Demokratike të Socialistëve (PDS) Millo Gjukanoviqin në zgjedhjet për president të Malit të Zi.

Ai tha se partia e tij të gjithë qëllimet e veta strategjike programore i ka realizuar pikërisht në koalicion me liderin e PDS-së.

Resulbegoviq theksoi se vetëm në rast të fitores së Gjukanoviqit është e sigurt që Mali i Zi do të vazhdojë politikën e mirë të jashtme dhe të brendshme të cilën e udhëheq prej vitit 1997.

Komento

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top