Thursday , October 18 2018
Lajmi i fundit

SAT 1: DY MILION NJERËZ PANË BUKURITË E ULQINIT

SAT 1Të shtunën  mbrëma, në orarin qendror, në televizionin e njohur gjerman SAT 1, në kuadër të serialit “Grenzelos die Welt entddecken” (Zbuloni botën pa kufij), u shfaq emisioni dokumentar për Mal të Zi “Montenegro – Land der wilden Schönheit” (Mali i Zi – vend i bukurive të egra).
Një pjesë e madhe e emisionit kishte të bënte me bukuritë e Ulqinit, veçanërisht me Kriporen.
Vlerësohet që këtë emision në tre vende të zonës gjermanishtfolëse (Gjermani, Austri dhe Zvicër) e shikuan rreth dy milion njerëz.

Komento

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top