Thursday , January 28 2021
Lajmi i fundit

Sektori i Policisë Kufitare: NË VITIN 2018 NË SUKUBINË U SEKUESTRUAN MBI 50 KG DROGË

Sukubine-Muriqan, Sukobin-Murican, Kufiri, GranicaPika kufitare Sukubinë është më frekuentja në shtet dhe gjatë vitit të kaluar përmes kësaj pike kaluan rreth 2,36 milion udhëtarë.

Sipas të dhënave të Sektorit të Policisë Kufitare, në këtë pikë kufitare në vitin 2018 u sekuestruan më shumë se 50 kilogram drogë: 46,5 kg kanabis dhe 4,4 kg heroinë.

Njëkohësisht në pikën e dytë kufitare me Shqipërinë, në Bozhaj, u sekuestruan gjithsej 118 kilogram kanabis, ndërsa sasia më e madhe e sekuestruar vitin e kaluar, madje 1.332 kilogram kanabis, ishte ajo që u konfiskua në detin e Ulqinit, rreth 11 milje nautike nga grykëderdhja e Bunës.

Komento

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top