Thursday , March 21 2019
Lajmi i fundit

Sekuliq: DO TË KETË NAFTË NË NËNDETIN E ULQINIT

Dragica SekulicAnija e parë për hulumtime sizmike të naftës dhe gazit do të hyjë në ujërat e Malit të Zi me 1 nëntor.

Ministrja e Ekonomisë Dragica Sekuliq beson se në nëndetin tonë do të gjendet nafta, sepse të gjithë humtimet tregojnë një gjë të tillë.

Ajo në emisionin Okvir në RTMZ ka thënë se afër 80 për qind e vlerës së asaj që do të gjendet do të dedikohet për fondin për zhvillim nga i cili pastaj do të financohet arsimi, shëndetësia, si dhe disa projekte për zhvillimin e sipërmarrjes.

Komento

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top