Sunday , June 7 2020
Lajmi i fundit

Sezoni koncertor “VIVO”: SPEKTAKËL I DYSHES DRLAN – DESANÇIQ

IMG-56ac547e93501ce38d71f1363f3386ce-VDashamirët e muzikës në Ulqin do të kenë të premten mundësinë të jenë të pranishëm në spektakël të vërtet.

Në kuadër të Sezonit koncertor “Vivo”, në Qendrën e kulturës, me fillim në ora 19, mysafirë do të jenë virtuozët në harmonikë dhe violinë, prof. Safet Drlan dhe mr. Dina Desançiq.

“Duo Classico” Drljan – Desançiq, të cilët vijnë nga Tivari fqinj, filloi punën në vitin 2013 dhe paraqet lidhjen origjinale, ku me arazhim të pazakontë të muzikës klasike, por edhe të muzikës moderne, tërheqin vëmendjen e opinionit në vend dhe jashtë.

Komento

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top