Friday , June 22 2018
Lajmi i fundit

Sezoni “VIVO”: KONCERTI I ARDHSHËM TË SHTUNËN

vivoKoncerti i katërt me radhë nga gjithsej gjashtë do të mbahet të shtunën, me 25 mars, në ora 19, në shkollën e muzikës në Ulqin, njoftohet nga grupi i entuziasteve të cilin e përbëjnë Zenepa Lika, Fatime Buzuku dhe Gjylie Pelingu.

Në këtë marrin pjesë tre artistë: Igor Pejoviq dhe Masha Kovaçeviq nga Podgorica dhe Adrian Peroviq në violinë nga Ulqini.

“Sezoni konvertor “VIVO” është fillimi i kthimit të traditës së mirë, si dhe dëshirës që qyteti jonë të promovohet dhe në të ardhmen e afërt të bëhet qytet i kulturës”, thuhet në njoftimin e këtij grupi.

Komento

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top