Thursday , October 22 2020
Lajmi i fundit

SH.F. “Boshko Strugar”: TË SHTUNËN BAZARI I 7 I VITIT TË RI

Boshko Strugar, Bosko StrugarKëtë të shtunë, në hapësirat e Shkollës Fillore “Boshko Strugar”, prej orës 10 deri në 13 për të shtatën herë do të mbahet bazari tradicional i Vitit të Ri.
Arsimtarët dhe nxënësit e këtij institucioni arsimor tash një kohë po punojnë për përgatitjen e kësaj ngjarje.
Paratë të cilat me këtë rast do të grumbullohen do ti ndahen një shkolle në Durrës e cila pësoi dëme në tërmetin e pak kohëve më parë.
Po ashtu, parat dhe mjetet po grumbullohen nga fëmijët e prindërve në këtë shkollë.

Komento

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top