Friday , July 19 2019
Lajmi i fundit

SHKA “Ana e Malit”: UDHËTOJNË NË SHBA NË FESTIVAL

SHKA Ana e MalitNga Shoqata kulturo-artistike “Ana e Malit” është njoftuar se të enjten do të udhëtojnë në turin disaditorë në Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

Siç theksohet, kjo shoqatë të shtunën do të paraqitet në “Festivalin e Shqipes”, në Njujork (Bronks), ndërsa 15 ditë më vonë tubimi i shoqatave kulturo-artistike do të mbahet në Bruklin.

SHKA “Ana e Malit” morri pjesë këtë vit në disa festivale të njohura në vend dhe shtetet e regjionit.

Komento

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top