Wednesday , January 20 2021
Lajmi i fundit

Shkolla e Muzikës: LIKA NË PENSION, BUZUKU DREJTORESHA E RE

IMG-d21d44a086cd88d3ccc82ae0b6582ebe-VThemeluesi dhe drejtori shumëvjeçar i Shkollës Fillore për Edukimin Muzikor Jusuf Lika pak kohë më parë shkoi në pensionin e merituar.

“Dëshira dhe misioni im jetësor për vendlindjen time u arrit, ëndrra ime fëmijërore u realizua. Tani, 25 vite nga fillimi i punës së Shkollës së Muzikës, mund të konkludojë lirshëm: unë jam njëri i lumtur”, tha Lika.

Ai tha se është edhe më i kënaqur që në atë vend e zëvendësoi nxënësja nga gjenerata e parë e Shkollës, tani arsimtarja në këtë institucion, profesoresha e pianos Fatime Buzuku (1985).

Komento

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top