Saturday , January 19 2019
Lajmi i fundit

Shkolla e muzikës: SONTE DHE NESËR KONCERTET TRADICIONALE TË VITIT TË RI

Klavir, PianoNga Shkolla e muzikës në Ulqin u njoftua se të mërkurën dhe të enjten do të mbahen koncertet tradicionale të Vitit të Ri.

Siç thuhet, ky manifestim do të organizohet me 27 dhe 28 dhjetor, me fillim në ora 19, në Sallën e konverteve të këtij institucioni arsimor – edukues.

Në koncerte do të marrin pjesë nxënësit e kësaj shkolle duke performuar veprat muzikore në disa instrumente.

Komento

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top