Saturday , May 25 2019
Lajmi i fundit

Shkolla e Muzikës: TË ENJTEN KONCERTI I PIANISTES SUZANE JAKUPI

 

Klavir, PianoKoncerti i pianistes nga Kosova, Suzane Jakupi, do të mbahet të enjten, me 29.11.2018, me fillim në ora 19, në sallën e Shkollës së Muzikës.

Suzane Jakupi jeton dhe punon në Pejë. Me koncertet e veta është prezantuar publikut në vend dhe jashtë (Turqi, Bullgari, Gjermani, Maqedoni, Mal të Zi…). Publikut të Ulqinit do të prezantohet me koncertin në repertoarin e të cilit janë veprat e kompositorëve R.Rudi, A.Hasani, A.Peçi, Ç.Zadeja, R.Dhomi…

Mysafire e koncertit do të jetë Fatime Buzuku, pianistja nga Ulqini.

Hyrja është falas.

Komento

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top