Friday , July 19 2019
Lajmi i fundit

Shkolla thërret: LIBRAT NË SHITJE PREJ ME 27 GUSHT

Libraria, Knjizara, Libra, KnjigaShitja e librave për vitin shkollor 2018/19 fillon të hënën me 27 gusht, ndërsa në librari do të shpërndahen me 21 gusht, njoftohet nga Enti për Libra Shkollor dhe Mjete Arsimore.

Nga Komuna e Ulqinit pohuan për Portalin Ul-info se për nxënësit e shkollave fillore në Ulqin do të sigurohen librat falas.

Për këtë qëllim administrata lokale do të ndajë 11.785 euro.

Komento

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top