Monday , January 18 2021
Lajmi i fundit

Shkrela: SHUMË BAKLLAVA NGA ULQINI SHKUAN KAH MILLO GJUKANOVIQI

Luigj Shkrela, Luidj SkreljaDeputeti i Partisë demokratike të socialistëve (PDS) në Kuvendin e Malit të Zi Luigj Shkrela tha se nuk duhet të mbrohet kryeministri Millo Gjukanoviq nga Ulqinakët. „Sepse, nëse asgjë tjetër, shumë bakllava nga Ulqini shkuan kah Millo Gjukanoviqi“, sqaroi ai.

Shkrela njëkohësisht vërtetoi se është njëri nga ato i cili nuk ka qef të flitet në kontekst të keq për shefin e PDS-së.

Ai hodhi poshtë deklaratën e Dritan Abazoviqit që Gjukanoviqi është „promotori më i keq i vlerave europiane“. „Çdo gjë që është europiane në Mal të Zi është fal Millo Gjukanoviqit, PDS-së dhe partnerëve të koalicionit të cilët përbëjnë pushtetit të gjithë këto vite“, shtoi Shkrela.

Komento

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top