Wednesday , October 23 2019
Lajmi i fundit

Shoqata Auto – Moto: PO VENDOSET SHTRESA E FUNDIT E ASFALTIT NË RRUGËN ULQIN – KRYTHË

RrugaNga Shoqata Auto – Moto e Malit të Zi njoftuan se të mërkurën në rrugën magjistrale Ulqin – Krythë do të ndalohet komunikacioni për të gjithë llojet e mjeteve prej orës 8 deri në 12 dhe prej orës 14 deri në 18.

Arsyeja, siç theksohet, është vendosja e shtresës së fundit të asfaltit në kuadër të rikonstruktimit të këtij aksi rrugor, i cili çon në zonën e Anës së Malit.

Nga kjo Shoqatë theksojnë se gjatë ditës pritet frekuenca e rritur e automjeteve, prandaj këshillojnë vozitje të kujdesshme në rrugët ku për shkak të punimeve u ndryshua regjimi i vozitjes.

Komento

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top