Monday , March 8 2021
Lajmi i fundit

Si pasojë e përmbytjeve: SHASI NËN UJË (VIDEO)

Shasi, SvacRritja drastike e nivelit të Bunës dhe shirat që ranë gjatë dhjetorit dhe janarit kanë shkaktuar përmbytje në fshatrat e zonës së Anës së Malit e të cilët janë pranë këtij lumi.

Kjo ndikoi edhe rritjen e nivelit të Liqenit të Shasit për rreth pesë metër.

Sipërfaqja e këtij liqeni sot është rreth tetë kilometër katror, gjegjësisht rreth tre kilometër më shumë nga sipërfaqja e zakonshme.

Komento

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top