Friday , July 19 2019
Lajmi i fundit

Sindikata e Mediave: DAKORDOHET SHLYERJA E PAGAVE NDAJ PUNËTORVE TË RTV ULQIN

 

RTV Ulqin, RTV UlcinjSindikata e Mediave të Malit të Zi njoftoi se përfaqësuesit e saj kanë biseduar me përfaqësuesit e Komunës së Ulqinit dhe u dakordua që urgjentisht të fillojë shlyerja e 15 pagave të prapambetura të punëtorëve të RTV Ulqin.

Siç thuhet, u dakordua që në mbledhjen e parë të Kuvendit të emërohen anëtarët e Këshillit të RTV Ulqin në mënyrë që të krijohen kushtet që ky medium të funksionojë normalisht.

Pritet që deri në fund të këtij muaji të mbahet mbledhja e jashtëzakonshme

Komento

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top