Friday , October 2 2020
Lajmi i fundit

Sinishtaj: NË FILLIM TË NËNTORIT KTHEHEM NË KUVEND

Vasel, Genci, Nazif, SmajlFunksionari i lartë i Iniciativës qytetare (IQ) nga Tuzi Vasel Sinishtaj tha që pret se në fillim të nëntorit do të gjendet në bankat e deputetëve në Kuvendin e Malit të Zi.

“Besoj që Forca e re demokratike do të respektojë marrëveshjen tonë parazgjedhore të koalicionit dhe që me 6 nëntor unë prapë do të jem deputet”, tha ai për Portalin Ul-info.

Sipas marrëveshjes së nënshkruar në mes të këtyre dy partive, është dakorduar që në gjysmën e parë të mandatit deputeti të jetë nga radhët e Forcës, e pastaj ky vend ti takoj anëtarit të IQ.

Sinishtaj në funksion të deputetit duhet të zëvendësoi Genci Nimanbegun.

Komento

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top