Tuesday , June 25 2019
Lajmi i fundit

Sistemi Malazez i Elektrotransferimit: ULQINI SONTE PA ENERGJI ELEKTRIKE

Struja 2Për shkak të stuhisë dhe ngarkesës së shtuar të shkaktuar nga reshjet e dëborës, u thye shtylla 110kV në largëpërçuesit Budva – Tivar, njoftohet nga Sistem Malazez i Elektrotransferimit.

Zona e Tivarit dhe Ulqinit janë pa furnizim me energji elektrike prej orës 12 e 10 minuta.

Drejtori Jagoah Pupoviq tha se skuadrat sonte u tërhoqën nga terreni, sepse kishin vështirësi të mbërrinin deri tek vendi, kështu që sonte nuk mund të bëjnë asgjë më shumë.

Ai ftoi qytetarët që të kenë durim.

Komento

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top