Thursday , October 1 2020
Lajmi i fundit

Situata epidemiologjike në Ulqin: NEVOJITET KUJDES MË I MADH, LAJMËRONI MYSAFIRËT

Panorama Ulcinj, UlqinSipas të dhënave të Institutit për Shëndetin Publik, numri i përgjithshëm i të infektuarve aktiv me koronavirus në territorin e Komunës së Ulqinit është 43.

Vetëm dje ishin gjashtë raste të reja, prandaj nga Instituti pohojnë se nevojitet kujdes më i madh i qytetarëve të kësaj komune.

Duke marrë parasysh këtë situatë dhe vendimet e Trupit Nacional Koordinues për hapje të pjesshme të kufijve me vendet fqinje, nga Organizata Turistike kanë apeluar tek të gjithë qiradhënësit e akomodimit se, në interesin e shëndetit dhe sigurisë publike, të lajmërojnë mysafirët e vet.

Komento

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top