Thursday , May 23 2019
Lajmi i fundit

Skena Verore: SONTE FILMI DHE KLLAPAT E ULQINIT

Klape, KllapaFestival tradicional „Skena Verore“ po hynë në dhjetëditëshin e fundit, ndërsa programi po bëhet gjithnjë e më interesant.

Kështu Ulqinakët dhe mysafirët e tyre kanë mundësi që të enjten të shikojnë projeksionin e filmit dokumentar “Të jesh plak”, i cili fillon në ora 21, ndërsa prej orës 21:20 do të mund të shijojnë tingujt e “Mbrëmjes së këngëve burimore” të kënduara nga kllapat e Ulqinit.

Nesër në program është filmi dokumentar “Mirsada” i regjisorit të ri dhe të suksesshëm Danillo Miranoviq.

Komento

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top