Friday , July 19 2019
Lajmi i fundit

„Skena Verore“: TË MËRKURËN MBRËMJA KUSHTUAR 80-VJETORIT TË LINDJES SË HAJRO ULQINAKUT

Hajro UlqinakuQendra e Kulturës dhe Shoqata e Krijuesve Shqiptarë në Mal të Zi organizojnë të mërkurën, me 15 gusht, në kuadër të festivalit „Skena Verore“, mbrëmjen kushtuar 80-vjetorit të lindjes së shkrimtarit të njohur për fëmijë Hajro Ulqinakut.

Për këtë shkrimtar dhe poet të njohur do të flasin Ali Llunji, Gani Karamanaga, Haxhi Shabani dhe Nail Draga.

Program do të mbahet në Kala, me fillim në ora 21.

Komento

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top