Sunday , July 21 2019
Lajmi i fundit

Sonte në Kala: PËRURIMI I FILMIT DHE MBRËMJA LETRARE

 

IMG-5168e31ab1297d6aef7381987c8c25a4-VNë Skenën Verore sonte, me fillim në ora 21, në kuadër të “Javës së mjedisit jetësor”, do të shfaqet filmi dokumentar “Rrugëtimi nëpër gjenerata” i regjisores Edina Mustafiq.

Në Hotelin “Pallati Venecia”, po ashtu me fillim në ora 21, u planifikua në kuadër të Panairit të Librit të mbahet mbrëmja autoriale e shkrimtarit Namik Dokle.

Bëhet fjalë për shkrimtar të spikatur shqiptar, i cili, përndryshe, ishte kryetar i Kuvendit të Republikës së Shqipërisë.

Komento

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top