Thursday , March 21 2019
Lajmi i fundit

Sonte në Kala: PËRURIMI I LIBRIT TË I.KARAMANAGËS DHE FILMIT PËR SERVANTESIN

Ismeti (3)Në kuadër të Festivalit “Skena Verore” në Kala, sonte do të përurohet libri më i ri i Ismet Karamanagës “Ulqini florini”.

Për këtë vepër dhe për profesor Karamanagësn, themeluesit dhe drejtuesit të Shoqatës “Kalaja”, do të flasin publicistët e njohur.

Përurimi do të mbahet në hapësirën para Muzeut të qytetit, me fillim në ora 21.

Në ora 21.45 do të shfaqet filmi për “Servantesin”, projekt i Organizatës Joqeveritare “Ad Hoc”, në krye me regjisorin Robert Jankoviq.

Servantes

Komento

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top