Thursday , October 18 2018
Lajmi i fundit

Sonte në Shkollën e muzikës: KONCERT NË PIANO I O.MOLÇANOVIT

 

Klavir, PianoNga Shkolla e muzikës në Ulqin është njoftuar se sonte, me fillim në ora 19, do të organizohet mbrëmje e veçantë për adhuruesit e muzikës klasike.

Në Sallën e koncerteve të këtij institucioni do të mbahet koncerti i profesorit Oleksij Molçanov, i cili është ligjërues në Akademinë muzikore në Cetinë.

Në program janë veprat e W.A.Mozart, S.Rahmanjinov dhe F.Liszt.

Komento

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top