Friday , August 14 2020
Lajmi i fundit

Sonte në Tiranë: “SERVANTES DHE DULCINEA” NË TEATRIN KOMBËTAR

Servante dhe DulcineaShfaqja “Servantes dhe Dulcinea”, e grupit teatral nga Ulqini, do të luhet sonte, me fillim në ora 19, në Teatrin kombëtar në Tiranë.

Pritet që në këtë shfaqje do të jenë të pranishëm një sërë personalitetesh eminente të kryeqytetit të Shqipërisë, si dhe zyrtarët e komunës së Ulqinit.

Më herët sot anëtarët e grupit, në krye me regjisorin Munib Abazi, do të mbajnë sonte konferencën për shtyp në Tiranë.

Nesër mbrëma, drama kulte “Servantes dhe Dulcinea”, do të shfaqet në Durrës.

Komento

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top