Monday , June 25 2018
Lajmi i fundit

Sonte përfundon festivali: PËR FUND PREZANTIMI I TRASHËGIMISË KULTURORE

Skena verore, Tregu i roberve, Trg robovaMe prezantimin e Trashëgimisë kulturore të qytetit të Ulqinit të cilin do ta bëjnë të punësuarit e Muzeut sonte, me fillim në ora 21, do të përfundojë festivali i sivjetmë “Skena verore – Ulqin 2017”.

Gjatë më shumë se tre javë vizitorët kishin mundësi që çdo natë në skenën e Kalasë të përcjellin manifestime filmike, teatrale dhe letrare, në të dy gjuhët.

Është paralajmëruar që edhe ditët e ardhshme në të njëjtin vend do të mbahen edhe disa programe interesante.

Komento

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top