Thursday , July 16 2020
Lajmi i fundit

Sonte: PREMIERA E SHFAQJES SË REGJISORES EDINA MUSTAFIQ

Edina MustafiqTë mërkurën, me 12 shtator, me fillim në ora 20, në Qendrën e Kulturës në Ulqin do të luhet shfaqja “Hajdutët nuk vijnë gjithmonë për të keq”.

Kjo shfaqje është vepër e autorit Dario Fo, ndërsa për publikun e Ulqinit vjen në regji të Edina Mustafiqit, e nën udhëheqjen e prof. Fadil Hysaj.

Në skenë do të shfaqen aktorët Bashkim Alaj, Butrint Lumi, Kaltrinë Zeneli, Blerta Kurti, Amina Luka dhe Muho Uruçi.

Skenografia dhe kostumografia është vepër e Jetmira Hoxhës, ndërsa për ndriçim dhe muzikë u kujdes Musa Hoxha.

Komento

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top