Wednesday , October 16 2019
Lajmi i fundit

SOS telefoni: TË ENJTËN DOKUMENTARI „TA RUAJMË TRADITËN“

“SOS telefoni për femra dhe fëmijë viktima të dhunës“ – Ulqin ka realizuar dokumentarin „Ta ruajmë Traditën“.

Projekti është përkrahur dhe financuar nga Fondi për Mbrojtjen dhe Realizimin e të Drejtave të Pakicave. Në këtë dokumentar janë përfshi 5 veshje autoktone shqiptare, ku flasin artizanet e njohura nga Komuna e Ulqinit.

Poashtu është pasqyruar tradita e dasmës ulqinake e shkuarjes për nuse, doket dhe zakonet tradicionale.

Shfaqja e dokumentarit do të bëhet ditën e enjte me 27.06. 2019 në ora 20:00 në Galerinë e Arteve në Qendrën për Kulturë.Te ruajme traditen

Komento

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top